Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Van’da Çığ Şehitlerini Uğurladı

2k.jpg


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Van Bahçesaray’da çığ düşmesi sonucu şehit olan 11 asker ve 9 korucu için düzenlenen şehit uğurlama törenine katıldı. Koca, tören sonrası çığda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. 

Bakan Koca’nın da katıldığı Van Jandarma Filo Komutanlığında düzenlenen törenle şehitlerin naaşları memleketlerine uğurlandı.

Koca, şehit uğurlama töreninin ardından çığın altında kalarak yaşamını yitiren 6 vatandaşın cenaze törenlerine katıldı. Taziye ziyareti sorası Koca, şunları söyledi:

“Önceki gün düşen ilk çığda 5, ikinci çığda ise 34 kişi olmak üzere toplam 39 kişi hayatını kaybetti. 4 kişinin daha çığ altında olduğunu, muhtemelen hayatlarını kaybettiğini, onlarla ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyebilirim. Kaza ve kadere iman ediyoruz ancak üzerimize düşen sorumlulukların da gereğini yapmakla mükellef olduğumuzun bilincindeyiz.”

Bakan Koca, hastanelerde tedavisi devam edenlerin olduğunu belirterek, “77 hastamız müracaat etti. 4 hastanın yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. Bütün hastalarımız içinde durumu ağır olan kimse görünmüyor. Bugün de 20’ye yakın hastamız taburcu edilecek” diye konuştu.


3k.jpg


  • 4k.jpg
  • 5k.jpgGüncelleme Tarihi: 06/02/2020