Erzurum Anneleri Bahar Şenliği

annelergunu_icerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi ve Türk Anneler Derneğince Olimpiyat Parkı'nda düzenlenen "Erzurum Anneleri Bahar Şenliği" programına katıldı.

Bakan Akdağ, programda yaptığı konuşmada, toplum tarafından ve inanç gereği anneliğin çok kıymetli olduğunu dile getirdi.

"Annelere Her Konuda Hürmet Edin"

İslamiyet'e göre cennetin annelerin ayaklarının altında olduğuna dikkati çeken Akdağ, "Peygamberimiz bir hadisinde 'Bir insanın evinde anne ve babası olur da cennete girmeyi beceremez ise o insan çok başarısızdır.' buyurmuştur. Annelerimizin maddi ve manevi bütün sıkıntılarında yanlarında olmalıyız. Onlara her konuda hürmet etmeliyiz." diye konuştu.

Akdağ, yılın her gününün Anneler Günü olduğuna işaret ederek, bütün dünyada bu günün kutlandığını ifade etti.

Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen şölene katıldığını anımsatan Akdağ, şöyle devam etti:

"Şunu fark ettim: Anneler burada bu güzel günlerinde bile çocuklarının mutluluğuyla uğraşıyorlar. Annelik böylesine güzel şey. Hepsinin ellerinden öpüyorum. Bugün Anneler Günü ama yine onlar çocuklarını parklarda eğlendirmeye getirmişler. İşte annelik böyle kutsal meslek. Bu güzel gün dolayısıyla Allah annelerimizin ömrünü uzun etsin."

Akdağ, daha sonra Olimpiyat Parkı'nda annelerin el emeğiyle hazırladıkları sergiyi gezip buradaki aileler ve çocuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.


annelergunu_icerik_2.jpg

  • galeri_1.jpg
  • galeri_2.jpg
  • galeri_3.jpg
  • galeri_4.jpg

Güncelleme Tarihi 01/06/2017