Bakan Fahrettin Koca, Uçak Kazasında Yaralananları Ziyaret Etti

2_i.jpg

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan uçak kazasında yaralananları ziyaret etti. Bakan Koca, yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Koca, “84 yaralıdan servislerde ve yoğun bakımda takip edilen 29 yaralı olduğunu aktararak, şu bilgileri verdi:

“Bunlardan da 3 hastamızın yoğun bakım şartlarında tedavileri devam ediyor. 29 hastadan hayati tehlikesi olan herhangi bir hastamızın olmadığını söylemek istiyorum. Bugün hem Pendik Eğitim Araştırma hem de Kartal Eğitim Araştırma Hastanelerinde yatan hastalarımızı ziyaret ettim. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan elim kaza sebebiyle toplam 180 yaralımız tedavi edildi. Şu an yatarak tedavisi devam eden 54 hastamızdan 12 hastamızın yoğun bakım şartlarında tedavisi devam ediyor. 54 hastamız ve yoğun bakımda takip edilen hastalarımızdan hayati tehlikesi olan herhangi bir hastamızın olmadığını özellikle belirtmek istiyorum.”

“Acil yardım ekiplerimiz ilk 9 dakika içinde alandaydı”

Sağlık Bakanı Koca, “Özellikle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Elazığ ve Van’da yaşanan felaket sonrası acil yardım ekiplerimiz ilk 9 dakika içinde alandaydı. İlk 45 dakika içinde olan ambulans sayımız da 105’ti. Hastalarımızı en yakın hastanelere sevk etme noktasında yoğun bir gayret gösterildi. Bu arada 3 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Yoğun özveri ve gayretle çalışan sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Bakan Koca, pistten çıkan uçağın pilotlarının sağlık durumunun da iyi olduğunu dile getirdi. 


3_i.jpg
Güncelleme Tarihi: 11/02/2020