Bakan Fahrettin Koca, İran Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Vaizi ile Görüştü

2__.jpg

 
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İran Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı ve Türkiye - İran Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı Mahmut Vaizi ile Bakanlık makamında bir araya geldi.
 
Türkiye - İran KEK toplantısı için Türkiye’de bulunan İran Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Mahmut Vaizi ve beraberindeki heyet, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Görüşmede Türkiye ve İran arasındaki sağlık alanında iş birliği konuları ve sağlık turizmi imkânları ele alındı.
 
Sağlık Bakanı Koca, Vaizi’yi ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ve iki ülke arasındaki güçlü iş birliğinin bölgemizde barış ve istikrara katkı sağlayacağını ifade etti. Türkiye-İran KEK kapsamında oluşturulan Sağlık Çalışma Grubunun ilk toplantısının düzenlendiğini ve bu çerçevede hazırlanan Eylem Planı’nın bugün imzalandığını hatırlatan Bakan Koca, “İmzalanan Eylem Planı, başta Bakanlığım bünyesinde kanunla kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin (USHAŞ) faaliyet alanlarında iş birliğini artıracak ve aynı zamanda sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi, halk sağlığı, acil ve afetlerde sağlık hizmetleri, sağlık turizmi ile ilaç ve tıbbi cihaz alanlarında iş birliğimizin daha da derinleştirilmesine katkı sağlayacaktır,” dedi.
 
İran Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanı Mahmut Vaizi de iki ülke arasındaki güçlü bağların, sağlık alanında atılan adımlarla daha da pekişeceğini belirtti. KEK kapsamında imzalanan Sağlık Eylem Planı’nın ikili ilişkilere ivme katacağını söyleyen Vaizi, güçlenen iş birliğinin her iki ülke vatandaşlarına yarar sağlayacağının altını çizdi.
3_1.jpg


  • 4__.jpg
  • 5__.jpg
  • 6__.jpg
  • 7__.jpg
  • 8__.jpg

Güncelleme Tarihi: 18/09/2019