Bakan Yardımcısı Güven, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Mezuniyet Töreni’ne Katıldı

2_.jpg

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, İstanbul’da gerçekleşen Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Üniversitenin 2018-2019 Akademik Yılı Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde konuşan Bakan Yardımcısı Güven, emeğini insan hayatına adamak için yola çıkacak olan genç diş hekimlerinin mezuniyet sevincini paylaşmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yarınların güçlü Türkiye’sinin mimarları olarak gençlere güvendiklerini belirten Güven; “Bir milletin asıl gücü iyi yetişmiş, vatanı ve milleti için çalışan, inançlı gençliğidir. Biz buna inanıyoruz. Gençlik bizim geleceğimizdir” ifadelerini kullandı.

Özellikle Sağlıkta Türkiye’yi dünya liderliğine taşıyacak milli kalkınma hedeflerinin olduğuna dikkat çeken Güven, sözlerine şöyle devam etti:

“Hiç şüphe yok ki Türkiye, sahip olduğu coğrafi, beşeri ve kültürel potansiyeliyle dünyanın en önemli ülkelerinden başında geliyor. Sağlıkta, ekonomide, bilim başta olmak üzere her alanda dünya ile rekabet edebilme ve liderlik etme potansiyelimiz var. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya dönük, içte ve dışta gelişen bütün olağanüstü süreçlere rağmen, Türkiye bugün, gelişim ve dönüşüm hamleleriyle, sahip olduğu potansiyeli üretime, hizmete dönüştürme sevdasıyla yoluna devam ediyor.”

Gerçekleştirilen sağlıkta dönüşüm programı ile vatandaşların sağlığa erişiminin kolaylaştığını dile getiren Güven, diğer taraftan açılan eğitim kurumları ile ülkenin ihtiyaç duyduğu sağlık insan gücünü yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye’nin sahip olduğu vakıf kültürüne vurgu yapan Güven, şunları kaydetti:

“Ülkemizin sahip olduğu vakıf kültürü sayesinde geçmişte oluşturulmuş eğitim kurumları ile bir taraftan öğrencilere eğitim verilirken, diğer taraftan oluşturulan şifahaneler ile hastalara sağlık hizmeti verilmiştir. Bu kültürün günümüzdeki temsilcilerinden birisi de Bezmialem Vakıf üniversitesidir.

Sağlık alanında pırıl pırıl gençler yetiştiren Bezmialem Vakıf Üniversitemizin kıymetli yöneticileri ve hocalarına, bir kez daha teşekkür ediyor ve eğitim hayatında başarılar diliyorum.”

3_.jpg


Güncelleme Tarihi: 12/07/2019