Sağlık Bakanı Koca, Oyunu Üsküdar’da Kullandı

Bakanbey_secim_icerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 31 Mart yerel seçimlerinde oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullandı. Koca, okul çıkışında seçim günü sunulacak sağlık hizmetleri hakkında açıklama yaptı.

Fahrettin Koca ve eşi Hale Koca, oy kullanmak için geldikleri Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda “3299” numaralı sandıkta oy verdi.

Koca, okul çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin hayırlı olmasını diledi.

Sağlık Bakanlığının oy kullanması gereken hastalarla ilgili planlamaları yaptığına değinen Koca, “Ocak ayında yatağına bağımlı hastalarımızın da seyyar sandıklarda oy kullanmasını sağlayan bir genelge yayımlamıştık. E-rapor düzenlemesiyle toplam 50 bin kişiye yakın e-rapor verildi. 24 Haziran’da raporunu almış olan vatandaşlarımızın, seçmenlerimizin de raporlarının geçerli olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Seçim günü sunulacak sağlık hizmetlerine ilişkin de Koca, şu bilgileri verdi:

“Türkiye'de sağlık hizmetinin eksiksiz verilebilmesini sağlamak üzere 27 bin sağlık personelimiz, şu an aktif görevinin başında hizmet vermektedir. Bugüne özel, 2 bin 751 olan istasyon sayımıza 418 acil istasyon ilavesi sağlayarak eksiksiz hizmeti sağlamak istedik.”

“7 bin sağlık personelimiz hizmet vermektedir”

Bakan Koca, hastanelerdeki ve evde bakım hizmeti alan hastaların da oy kullanmaları için geçen hafta bir genelge yayımlandığını hatırlatarak, “Bununla ilgili hem hastanelerimizden hem evde bakım hizmeti alan seçmenlerin 112 ambulanslarımız ve hasta bakım araçlarımızla oy kullanmaları sağlanmış olacak. Bu çerçevede de 7 bin çalışanımız aktif görevlendirildi” dedi.

Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu seçimin birliğimiz ve beraberliğimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Milletimizin her zaman ferasetli ve sağduyulu davrandığını biliyorum. Ülkemiz, bölgemiz hatta dünyanın iyiliği için güçlü ve istikrarlı Türkiye algısını pekiştireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.”

Bakanbey_secim_icerik_2.jpg


Güncelleme Tarihi: 31/03/2019