Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya’yı Ziyaret Etti

Konya_icerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Numune Hastanesi’nde incelemelerde bulunmak ve bir dizi program için memleketi Konya’ya gitti.

Bakan Koca ziyaretin ilk durağı olan Kulu’da yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanı olarak memleketinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koca, yeni dönemde hem ülke genelinde hem de Kulu'da hizmete hız kesmeden devam edeceklerine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önemli olan bu dönemde milletimizin gönlüne girebilmek olmalı. Milletin teveccühüne mazhar olabilmek. Halka ve Hakk’a karşı mahcup olmamak önemli. Emanetinize sahip çıkmak önemli. Vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli sağlık hizmeti verme gayretindeyiz. Önümüzdeki dönemde sağlık alanında 82 milyon vatandaşımıza hakkaniyetli, kaliteli ve nitelikli sağlık hizmetini sürdürülebilir kılmayı kendimize hedef koyduk. Özellikle sağlık alanında, sağlık turizminin de merkezi olan şehir hastanelerini, bölgenin sağlık üssü yapan yeni bir döneme giriyoruz.”

Konya Şehir Hastanesi

Konya’da yapımı devam eden bin 250 yataklı şehir hastanesine ilişkin bilgi veren Koca;

“Konya’da da şehir hastanemizin inşaatı devam ediyor. Bin 250 yataklı Konya Şehir Hastanemizin en geç önümüzdeki yıl açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

“Kulu yatırımlarının takipçisiyiz”

Kulu’ya yapılan hizmetleri yakından takip ettiklerini ifade eden Bakan Koca, “Sağlık alanında yapılması gerekenlerin yapılması noktasında kararlıyız. Özellikle Kulu’daki 40 yataklı ek binamız bu yıl yatırım planına alındı” diye konuştu.

Fahrettin Koca, Kulu Atatürk Caddesi’nde ziyaret ettiği esnafla sohbet edip, talep ve sıkıntılarını dinledi. Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan’ı ziyaretinin ardından Ömeranlı Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Daha sonra Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde, Konya Ovası Projesi Sosyal Gelişim Programı Engelsiz Yaşam Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Koca, ardından esnafla bir araya gelip sohbet etti.

Bakan Koca, Konya’da Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerini ziyaretlerinin ardından Selçuklu ilçesindeki Konya Numune Hastanesi'ne geldi. 2018 yılında hizmete açılan hastaneye ilişkin yetkililerden bilgi alan Koca, talep ve önerileri dinledi.

Hastane kütüphanesini gezen Koca, dahiliye bölümünde tedavi gören hastalarla sohbet etti, onlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hastalar da hastanenin otel konforuna sahip olduğunu belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.

“Nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetine erişimi bir hedef olarak koyduk”

Bakan Koca, programın son durağında Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği "Benim Şehrim" programına katıldı. memleketinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Koca, sözlerini sürdürdü:

“Yeni dönemde Sağlık Bakanlığı olarak vizyonumuzu tüm toplum olarak, sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, sağlık hakkının korunduğu, herkesin ihtiyaç halinde, vaktinde, kaliteli, nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetine erişimini bir hedef olarak koyduk” dedi.

Konya ve merkezinde toplam 86 sağlık tesisinin yapımını hızla tamamladıklarını anlatan Koca, kentin sağlık insan gücüne de önemli destek sağladıklarını aktardı.

konya_icerik_3.jpg  • konya_galeri_1.jpg
  • konya_galeri_2.jpg
  • konya_galeri_3.jpg
  • konya_galeri_4.jpgGüncelleme Tarihi: 28/02/2019