Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi hizmete açıldı


Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesini hizmete açtı.

Bakan Demircan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, hastanenin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Son 16 yıldır AK Parti iktidarının istikrarına rağmen, gelişme hızının arzu edilen kadar olmadığını belirten Demircan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi’ne geçilmiş olsaydı, bu süreçte 3 misli değil, en az 6 misli gelişmiş olurduk. Darbeler, ülkeyi en az 10 yıl geriye götürmektedir.” dedi.

Şehir hastaneleri ile ilgili muhalefetin tezvirat ürettiğini belirten Demircan, “Diyorlar ki biz kendi malımızı kiralıyoruz, yok böyle bir şey. Leasing sistemidir bu, yap-kirala- devret yöntemidir. Vatandaşımızın hak ettiği sağlık hizmetini daha erken alması böylelikle mümkün olmaktadır. Şehir hastaneleri de devlet hastaneleri gibi ücretsizdir.” şeklinde konuştu.

Bakan Demircan, sağlık çalışanlarına sahip çıkılmasını istedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş ise biraz gecikmeli de olsa bu hastanenin hizmete girmiş olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da sağlıkta adeta bir mucizenin gerçekleştirildiğini ve çok iyi yerlere gelindiğini söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür etti. Avrupa’dan sağlık için Türkiye’ye gelen hastaların olduğunu belirten Şenocak bu durumun sağlıkta nerelere gelindiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

  • IMG-20180613-WA0006.jpg
  • IMG-20180613-WA0008.jpg


Güncelleme Tarihi 18/06/2018