Denizli İline Yapılan Atama ile ilgili Basın Açıklaması (06.01.2012)

Bugün bazı medya organlarında “Vekil kızına, başkan eşine piyango gibi mecburi görev” ve “Kurada memleket çıktı” başlıklarıyla verilen haberle ilgili Personel Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan açıklama aşağıda sunulmuştur:

“Uzman Doktor Feyzahan Ekici 11 Ağustos 2011 tarihinde yapılan 40. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile Denizli Tavas Devlet Hastanesi’ne göz hastalıkları uzmanı olarak tercihi doğrultusunda atanmıştır. Göz hastalıkları branşında genel kurada 47 adet münhal kadro ilan edilmiştir. Kura başvuruları incelendiğinde; Feyzahan Ekici’nin Denizli Tavas Devlet Hastanesi’ni Birinci sırada tercih eden tek kişi olduğu, başka hiçbir hak sahibinin birinci sırada burayı tercih etmediği tespit edilmiştir. Bu nedenle, Feyzahan Ekici ilk tercihine yerleşmiştir.

Doktor Nur Örki ise, 30 Kasım 2011 tarihinde çekilen 2011 Yılı 4. Dönem Açıktan Atama Kurasında tercihi doğrultusunda Denizli Buldan Arif Cerit Devlet Hastanesi’ne pratisyen hekim olarak yerleşmiştir. Açıktan atama kura başvuruları incelendiğinde Denizli Buldan Arif Cerit Devlet Hastanesi’ni birinci sırada tercih eden bir aday bulunmadığı tespit edilmiştir.  Adı geçen hastaneyi ikinci sırada tercih eden tek adayın Dr. Nur Örki olması ve başka bir hak sahibinin ikinci sırada burayı tercih etmemesi nedeniyle kendisi ikinci tercihine yerleşmiştir.

Devlet Hizmet Yükümlülüğü ve Açıktan Atama kuralarımız bilgisayar ortamında noter tarafından yapılmaktadır. Bilgisayar yerleştirmeyi kişilerin tercih sırasına göre yaptığından, yerleştirmelere dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu değildir.”

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için ilginize saygıyla duyurulur.


Güncelleme Tarihi: 30/09/2015