Isparta Şehir Hastanesi Açıldı

ısparta_icerik_1.jpg

Isparta Şehir Hastanesi, Başbakan Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katıldığı törenle açıldı.

Hastane önünde gerçekleştirilen törende konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Rüya projem" dediği şehir hastanelerinin üçüncüsünün bugün Isparta'da açıldığını söyledi.

“Bu hizmetler en mükemmel şekilde size gelmeye devam edecek”

İlk günden beri bütün amaçlarının insanları hastanelerin önünde boynu bükük bırakmamak olduğunu dile getiren Akdağ, şöyle konuştu:

"Allah'a şükürler olsun bunu başardık. Şimdi sağlıkta dönüşümün ikinci dönemine giriyoruz. 2017 yılından itibaren bu hizmetler en mükemmel şekilde size gelmeye devam edecek. Her geçen gün sağlıkta hizmetlerin arttığını, daha mükemmel hale geldiğini hep beraber göreceğiz."

Avrupa'nın bir numaralı hastanelerinden biri olan Isparta Şehir Hastanesi'nin ücretli olduğu yönünde bazı dedikoduların çıktığını da anlatan Bakan Akdağ, "Maalesef yapılan bu hizmetleri çekemeyenler bu dedikoduları çıkarıyorlar. Daha önce hizmet aldığınız Isparta Devlet Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, hizmetleri ücret almadan nasıl veriyorsa bu hastanede de herhangi bir ücret alınmadan size hizmet verilecek. Bu hastane sizin hastaneniz, Ispartalıların hastanesi. Isparta'ya hayırlı olsun." diye konuştu.

ısparta_icerik_2.jpg

“İşte değişimin ispatı, Isparta Şehir Hastanesi..”

Türkiye’de birçok şeyi değiştirip dönüştürdüklerini belirten Başbakan Yıldırım, “İşte değişimin ispatı. Isparta Şehir Hastanesi. Mersin’i, Yozgat’ı açtık. Şimdi Isparta’yı açıyoruz. Daha sonra diğerleri gelecek. İşte hizmet bu. İşte vatandaşa olan sevgi bu. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla çalışıyoruz. Eser kendisi konuşuyor. Bizim konuşmamıza lüzum yok. 755 yatak. Şehir gibi. Her şey var. Bir hastane değil. İçinde üç hastane var. Ayrı ayrı branşlar var. Her türlü poliklinik hizmetleri var. Allah düşürmesin hastalık vermesin ama hastalık geldiğinde de bu hastalığa derman olacak, çare bulacak yer lazım, doktor lazım hemşire. Sağlık personeli lazım. İşte bunların hepsi burada var. Tek kişilik çift kişilik odalar var” dedi.

Eskiden hastaların hastanelerde koridor arasında, odalarda arkalı önlü, yan yana, aynı hasta yatağında bir hastanın ayağı diğerinin başı ucunda yattığı günlerden bu günlere gelindiğini belirten Başbakan Yıldırım, "Burada 35’i yeni doğan olmak üzere 131 yoğun bakım yatağı, 20 ameliyathane, 28 diyaliz aleti ne isterseniz hepsi var. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İnsan odur ki bu dünyada bırakabilir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Eskiden ambulans yoktu Şimdi ambulans uçaklarımız, helikopterlerimiz var" diye konuştu.

"Para alınmayacak"

Bu hastaneye tedaviye geleceklerden para alınmayacağını belirten Başbakan Yıldırım, “Türkiye’de sağlığın dönüşümünü sağlayan tüm dünyaya örnek sağlık sisteminde emeği olan Sağlık Bakanımıza ve on binlerce çalışanına teşekkür ediyorum. Hastanemizin güzel hizmetlere vesile olmasını, sağlık dağıtmasını Cenab-ı Mevlam’dan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Başbakan’ın konuşmasının ardından Isparta Şehir Hastanesi, toplu şekilde kurdelenin kesilmesiyle açıldı.

Açılışa, Başbakan Yıldırım ve Bakan Akdağ'ın yanı sıra Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, AK Parti Isparta milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Sait Yüce ile MHP İl Başkanı İsa Yalçın da katıldı.

Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından hastaneyi gezdi.

ısparta_icerik_3.jpg

  • galeri_1.jpg
  • galeri_2.jpg
  • galeri_3.jpg
  • galeri_4.jpg
  • galeri_5.jpgGüncelleme Tarihi: 25/03/2017