Bakan Akdağ'ın Burdur Ziyareti

burdur_icerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Burdur programı kapsamında Burdur Valiliğini ziyaret etti. Bakan Akdağ, Burdur protokolünün karşılamasının ardından Burdur Valiliği Şeref Defterini imzaladı.

Konuşmasında Burdurluların yanlarında olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Akdağ, “Bugün Türkiye’mizin en müstesna şehirlerinden bir tanesindeyiz. Burdur ve benzeri birkaç şehir var gerçekten buralar yaşanası şehirler. Büyük şehirlerin kalabalığından, o mücadeleci, koşturmalı hayatından uzak, insanın huzur içinde yaşayabileceği şehirler ve Burdur halkının çok çalışkan, son derece ortak iş yapma kabiliyeti yüksek olan bir halk olduğunu da biliyorum dolayısıyla Burdur’da mesela kırsalda hayvancılık gerek süt hayvanlığını, gerekse damızlık hayvancılık mükemmel bir biçimde yapılıyor ve şehre büyük bir katma değer sağlıyor. Diğer bütün alanlar da hayvancılıkta olduğu gibi tarımsal alanlarda benzeri bir gelenek ve kültür Burdur’da ayaktadır, onun dışında güzel bir üniversitemiz var.

Burdur bu itibarla bölgede her zaman parlak kimliğini koruyacak. Bir şehrin parlak bir geleceğe sahip olması için çok kalabalık bir sanayi kenti olması gerekmiyor her kentin kendine ait bir marka değeri var. Burdur’un bu marka değerini ben çok yüksek görüyorum. Hele gölün varlığı bu şehre bambaşka bir mana katıyor” diye konuştu.

"Burdur’a mükemmel bir hastane yapıyoruz"

Bakan Akdağ, “Bizde Sağlık Bakanlığı olarak, Burdur Gölünün kenarında mükemmel bir hastanenin hazırlığını yapıyoruz. Allah’ın izniyle 2- 2 buçuk sene içinde Burdur’a bu eseri kazandırırız. Burada ilk geldiğim günleri hatırlıyorum bakan olarak çok kötü bir hastanemiz vardı, ilçelerimizde doğru dürüst hastanelerimiz yoktu. Bunların hepsini gerçekleştirdik. Hastanenin yanına gayet güzel bir bina yaparak, verilen hizmetlerin konforunu ve kalitesini arttırdık ama bunlar artık bize yetmiyor, artık çok daha konforlu ortamlar, çok daha yüksek teknolojinin kullanılabileceği alanlar yeni hastanecilik vizyonumuz budur, bu gerek şehir hastaneleri ismiyle yaptırdığımız kamu-özel ortaklı hastaneler olsun, gerekse diğer hastaneler de olsun böyledir. Hiç kimse hastaneye düşmesin istiyoruz. Onun için insanlar, sağlıklı bir hayat sürsünler, hastalıkların erken teşhisi için onlar uyanık olsun, hem de biz sağlık bakanlığı olarak üstümüze düşeni yapalım. Sağlıkta dönüşümün ikinci döneminde bu konuların üstünde duracağız. Bir taraftan beş yıldızlı bir otel konforunda, bir taraftan da ileri teknolojiyi en mükemmel kullanan bir hastane, inşallah biz Burdur’umuza da böyle bir hastane yapıyoruz” diye konuştu.

Bakan Akdağ, konuşmasının ardından Burdur’daki sağlık kurumları müdürleri ile Burdur İl Sağlık Değerlendirme Toplantısı’nı basına kapalı olarak gerçekleştirdi.

burdur_icerik_2.jpg

 Güncelleme Tarihi: 24/03/2017