ANA SAYFA

"Bağımlı yapan bağımlılık merkezi" Başlığıyla Çıkan Haberlere İlişkin Açıklama (05.04.2017)

GÜNCELLENME TARİHİ : 06/04/2017

BASIN AÇIKLAMASI

Medyada, “Bağımlı yapan bağımlılık merkezi” başlığıyla yer alan ve Antalya’da bir sağlıklı yaşam merkezi ile ilgili iddiaları içeren haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Öncelikle haberde adı geçen tesisin, bağımlılık tedavi merkezi açılmasına dair bir izni bulunmamaktadır.

Daha önce bu kuruluş hakkında uyuşturucu madde bağımlılarının tedavi edildiğine dair Bakanlığımıza gelen bir ihbar üzerine Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüzün başlattığı inceleme devam etmektedir.

Bu tesisle ilgili başka bir şikayette ise uyuşturucu ticareti suçundan ceza almış bir şahıs tarafından, madde bağımlılığı tedavisi yapıldığının bildirilmesi üzerine gerekli denetimler ivedilikle yapılarak, suç unsuru oluşturan iddialar da göz önünde bulundurularak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca Zehir Savaşçıları Akademisi adı altında bağımlı gençlere rehabilitasyon hizmeti verdiği belirtilen iki derneğin yöneticiliğini yaptığı iddia edilen şahıs hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Konu ile ilgili olarak Bakanlığımızca yapılan incelemeler devam etmekte olup, incelemeler neticesinde kusuru bulunanlar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.