ANA SAYFA

''Hastanelerde yer olmadığı için yatışının yapılmadığı" İddiasıyla Medyada Yer Alan Habere İlişkin Basın Açıklaması (27.02.2017)

GÜNCELLENME TARİHİ : 26/02/2017

BASIN AÇIKLAMASI

24.02.2017 tarihinde bir televizyon kanalında  “Hastanelerde yer olmadığı için yatışının yapılmadığı" iddia edilen diyabet hastası Güleser Çifçi haberiyle ilgili açıklamamız aşağıdadır.

Hasta 8 Şubat 2017 tarihinde ayak başparmağında morarma ve kızarma nedeniyle Marmara Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi acil servisine başvurmuş ve muayene sonucu tedavisi planlanarak evine gönderilmiştir.

Daha sonra, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran hastanın tedavisi hastaneye yatırılarak devam etmiştir.

Hasta, yakınlarının talebi üzerine 25.02.2017 tarihinden itibaren İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledilmiştir. Tedavisi de bu hastanede devam etmektedir.

Dolayısıyla hasta yatağı olmadığı için tedavi edilemediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Sağlıkta yüksek standartları yakalayan ülkemizde modern ve ileri teknolojiyle donatılmış hastanelerde nitelikli hizmet sunulmaktadır. Basınımızda yer alan bu ve benzeri iddialar da Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir. Gerek il sağlık müdürlüklerimiz gerekse kamu hastaneleri genel sekreterliklerimiz tam bir koordinasyon içinde sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması için ve vatandaşımıza daha kaliteli hizmet sunmak için gayret göstermektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.