ANA SAYFA

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitİm ve Araştırma Hastanesi Görev Yapan Bir Doktorun Hasta Yakınları Tarafından Saldırıya Uğramasına İlişkin Basın Açıklaması (02.12.2016)

GÜNCELLENME TARİHİ : 05/12/2016

BASIN AÇIKLAMASI

Dışkapı Yıdırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği doktorlarından Doç. Dr. Ahmet Oğuz Hasdemir, hasta yakınları tarafından saldırıya uğramıştır.

Hasta asansöründe 4 hasta yakınının saldırısına uğrayan doktorumuz kafasından ve dizinden yaralanmıştır. Kafatası ve dizindeki kırıklar nedeniyle acil ameliyata alınan doktorumuzun hayati tehlikesi bulunmaktadır.

Şiddet kimden gelir ise gelsin haklı bir gerekçesi olamaz. Hele hele görevi başındaki bir doktorumuza yönelik şiddet asla kabul edilemez. Bu elim saldırıyı kınıyor, Bakanlık olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Adli makamlara intikal eden olay Sayın Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bakanımızın şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına yönelik hukuki destek sağlanması yönündeki talimatları çerçevesinde gereken yapılmaktadır.

Bilgilerinize saygıyla sunulur.