Bakan Koca, Kartal’da Çöken Binada Yaralanan Vatandaşları Ziyaret Etti

kartal_icerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaralıları ziyaret ederek, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Bakan Fahrettin Koca, hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Koca, “Bildiğiniz gibi, çöken binada enkaz çalışmaları dün itibariyle sona erdi. Ne yazık ki 21 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hastanelerimizde tedavi gören 14 hastamızın bir tanesi taburcu edildi. Öncelikle ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarına yoğun gayretle çaba gösteren 112 acil çalışanlarımız, UMKE personelimiz, AFAD ve diğer STK çalışanlarına geceli gündüzlü gayretlerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

“Bugün 2 Hastamız Daha Taburcu Olabilir”

Bakan Koca, “Kısaca hastalarımız hakkında bilgi vermem gerekirse, 6 yaşında Havva kızımızın, genel durumu iyi, solunum cihazına bağlı değil. Sağ bacağına bugün küçük bir müdahale yapıldı. Onun dışında vital bulguları iyi seyrediyor. Ayrıca 9 yaşındaki Mahmut Tayyip'in de bugün sol bacağına küçük bir müdahale yapıldı. O da solunum cihazına bağlı değil, kendisiyle de konuştum. Genel durumu iyi. Ciddi bir sorunu görünmüyor. Onun dışında muhtemelen bugün 2 hastamız daha taburcu olabilir. Ben bu arada geceli gündüzlü çalışan hastanedeki hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Benzer acıları Rabbim bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

kartal_icerik_2.jpg

Güncelleme Tarihi: 11/02/2019