ANA SAYFA

Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na Romanya Büyükelçiliğinden Ödül

GÜNCELLENME TARİHİ : 17/10/2017Romanya'da komünizmin çöküşünün 25. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, Büyükelçilikte düzenlenen törende konuşan Sayın Dr. Müezzinoğlu, verilen ödülden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunun kendisi için onur olduğunu, aynı zamanda ayrı bir sorumluluk yüklediğini söyledi.

Sayın Dr.Müezzinoğlu Türkiye ve Romanya arasındaki ikili ilişkilerin her alanda daha ileri götürülmesi dileğinde bulundu. Geçmişte siyasi, ekonomik ve kültürel alanda çok önemli mesafeler katedildiğini belirtti.

İkili ilişkilerin sağlık alanında, özellikle de sağlık turizminin geliştirilmesi temennisinde bulunan Sayın Dr.Müezzinoğlu, "Sağlıklı gelişen ilişkilerimize sağlığın da ilave edileceğini ümit ediyorum " dedi. Sayın Dr.Mehmet Müezzinoğlu, 2015 yılının hem her iki ülke halkına hem de tüm insanlığa huzur, barış, mutluluk getirmesini diledi.

Romanya'nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Radu Onofrei de Sağlık Bakanı Sayın Dr.Müezzinoğlu'nun Türkiye ve Romanya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için geçmişten bugüne önemli katkılar sağladığını belirterek, "Sayın Müezzinoğlu, daha önce Parlamentoda Türk-Rumen Dostluk Grubu'nun başkanıydı. Her zaman ilişkilerin kuvvetlendirilmesi için çaba gösterdi. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.