Leyla Bilginel tedavi için Türkiye’ye getirildi


Tayland'da yaşayan ve sivrisinek ısırması sonucu ‘Dengue Fever’  yani Dang Humması olarak bilinen hastalığa yakalanan oyuncu ve spiker Leyla Bilginel, Sağlık Bakanlığı’nın devreye girmesiyle Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alındı.

Acil Sağlık Hizmetleri personeli olarak İstanbul 112'de görev yapan Doktor Pınar Kaşıkçı ve Paramedik Ahmet Dörtok'tan oluşan ekip, Tayland'a giderek Leyla Bilginel'in Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne naklini gerçekleştirdi. Bilginel'in tedavisi uzman hekimler tarafından sürdürülüyor.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Yiğit yaptığı açıklamada, "Leyla Bilginel adlı hastamız Phuket'te yaşıyor. Hastamız, Mayıs aylarının sonlarına doğru baş ağrısı ve bulantı, kusma şikayetleriyle hastaneye başvuruyor ama hastamızda migren de olduğu için bu rahatsızlığı migren, baş ağrısı gibi düşünülüyor. Eve gönderiliyor ama vücut ağrıları başlayınca Haziran ayının 12'sinde orada hastaneye yatırılıyor. Sağlık Bakanlığımızın duyarlılığı sayesinde bir şekilde haberdar olunuyor ve hastamız Türkiye'ye davet ediliyor. O da Türkiye'ye gelmeyi kabul ediyor. Bugün saat 13.30 itibariyle İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesine naklediliyor. Genel durumu iyi. Kırgınlıkları düzelmiş. Bilinen adıyla 'Dang hastalığı' ön tanısıyla orada takip edilmiş. Bir dönem orada sıkıntılar çekmiş, vücudunda ödemler oluşmuş. Nefes darlığı oluşmuş. Şuan hastalığı gerilemiş vaziyette. Enfeksiyon uzmanları tarafından hastanemizde takip ediliyor. Hayati tehlikesi yok. Genel durumu düzgün. Umarım en kısa zamanda iyileşir. Bu hastalığın belirgin bir ilacı yok. Bulaşıcılığı yok o dönemi geçmiş durumda" şeklinde konuştu.

  • Başhekim+Prof.+Dr.+Özgür+Yiğit+2.jpg
  • DSC_0038.jpg

 


Güncelleme Tarihi: 25/06/2018