ANA SAYFA

Bakan Demircan, Pakistan Büyükelçisi’ni Kabul Etti

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/01/2018


Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi’yi makamında kabul etti.

Aynı zamanda meslektaşı olan Qazi’yi ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Bakan Demircan, bunun iki ülkenin sağlık alanındaki işbirliklerine olumlu katkı sağlayacağını vurguladı.

İki kardeş ülke arasında her alanda var olan işbirliklerinden övgüyle söz eden konuk Büyükelçi, “Sağlık alanındakiler çok daha özel, çok daha kuvvetli bağlar. Pencap eyaletinde sürdürülen çalışmalar bunun en güzel örneği” dedi. İşbirliklerinin devam etmesini isteyen Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı çalışmaları yerinde görmek ve değerlendirmek üzere ülkesi Pakistan’a davet etti.

Çalışmaları yerinde görmenin kendisini de memnun edeceğini söyleyen Sağlık Bakanı Demircan, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işbirliklerinin devam edeceğini belirterek, “İki kardeş ülkenin bu gönül coğrafyasında yapacakları çok şey var. Sağlık Bakanlığı olarak işbirliğine her zaman hazırız.  Önemli olan işbirliğinin akılcı bir şekilde yönetilmesi. Bakanlıklar arası kurullar oluşturulsun, biz tecrübelerimizi ücretsiz olarak paylaşırız” diye konuştu.

Sağlık alanındaki yerli üretim çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Demircan, Pakistanlı iş adamlarını Türkiye’de yatırım yapmaya davet etti.

  • TCSB5996.JPG
  • TCSB6000.JPG
  • TCSB6003.JPG
  • TCSB6011.JPG
  • TCSB6019.JPG