ANA SAYFA

Lösemili çocuklara karnelerini Bakan Müezzinoğlu verdi

GÜNCELLENME TARİHİ : 28/03/2016Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Lösemi tedavisi gören çocuklar, karnelerini Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’ndan aldı.

Bakan Müezzinoğlu, geldiği hastanede ‘Çocuk Yoğun Bakım ve Çocuk Yanık Yoğun Bakım Ünitelerin açılışını da yaptı. Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler, daha sonra karne dağıtım törenine katıldı. Hastanenin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, tedavi gören çocuklar şiirler ile hemşire ve doktorlar için kaleme aldıkları eserleri okudu. Ardından Bakan Müezzinoğlu, çocuklara karneleri ile birlikte hediyeler verdi. Çocuklarla sohbet eden Müezzinoğlu, onlara ‘hangi mesleği seçeceklerini’, ‘hangi takımı tuttuklarını’ sordu. Müezzinoğlu, günün anısına çocuklarla toplu fotoğraf çektirdi.

Çocukların bir milletin geleceği olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, çocuklar için her türlü fedakârlığın yapılması gerektiğinin altını çizdi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı olarak üzerlerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti. Yanık yoğun bakım bölümünü ve diğer çocuk yoğun bakımlarını gezdiğini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Hastanemizin bu bölümleri çağın koşullarına uygun teknolojiyle donatılmıştır. Çok daha iyilerine, güzellerine bu ülke, bu millet layık olduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Ankara bu anlamda farklı bir noktaya gelecek. Bilkent ve Etlik şehir hastanelerinin tamamlanmasıyla 2 yıl sonra fiziki mekânlarıyla teknolojisiyle bu ülke insanına, Ankaralıları daha modern şartlarda sağlık hizmeti sunacağız.”