ANA SAYFA

Müezzinoğlu, sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

GÜNCELLENME TARİHİ : 28/03/2016

 


Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen "Beyoğlu Sağlığa Yürüyor" etkinliğine katıldı. Haliç sahilinde yürüyüş programında tamamlayan Bakan Müezzinoğlu, daha sonra sağlıklı yaşam için pedal çevirdi. Etkinlik kapsamında yağ ve kas oranını ölçtüren Müezzinoğlu'nun sağlıklı olduğu görüldü. Müezzinoğlu'nun yapılan ölçümlerinde 78 kilo olduğu, vücudunda yüzde 24 oranında yağ olduğu ve metabolik yaşının 35 olduğu belirlendi.

Beklediği sonuçla karşılaştığını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “Yılda iki kez bu ölçümleri yaptırıyorum. 78 kiloyum. 77'ye düşmek istiyorum. Önemli olan 80'in altında olmak. Yağ oranı iyi. Allah bu günümüzü aratmasın. Tüm vatandaşlarıma da sağlıklı bir yaşam diliyorum. Bireyin kendisinde sağlıklı olmakla ilgili bir yaşam felsefesi yoksa bol bol doktorlara muhtaç olur. Onun için diyoruz ki sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam. Zor değil, boğazımızdan geçen her lokmaya dikkat etmemiz ve bir de hareket etmemiz gerekiyor."

Sağlıklı yaşam konusunda yerel yönetimlere de önemli görevler düştüğünü belirten Bakan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Sağlıklı bir toplumun inşa sürecinde Sağlık Bakanlığı gibi yerel yönetimlere de sorumluluk düşüyor. Sağlıklı su, sağlıklı sokaklar belediyeyi ilgilendirir. Sağlıklı birey, sağlıklı toplum diyoruz ama sağlıklı şehirler de diyoruz. Belediyelerimiz artık sağlıklı belediye bayrağı vereceğiz."

Etkinlik sonrası vatandaşlarla kahvaltı eden Bakan Müezzinoğlu, 10 diyabet hastası çocuğa bisiklet hediye etti.