Bakan Akdağ'ın Erbil Ziyareti

içerik_erbil_1.jpg

Irak'a iki günlük ziyaret gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım'ı, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, İçişleri Bakanı Kerim Sincari, Sağlık Bakanı Rekeft Heme Salih, Eğitim Bakanı Piştivan Sadık ile Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Fellah Mustafa törenle karşıladı.

Irak ziyaretinde, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da Başbakan Yıldırım’a eşlik etti.

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüşen Bakan Akdağ bölgesel konularla ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Ziyaretin ikinci gününde Başbakan Yıldırım ve IKBY Başbakanı başkanlıklarında her iki taraftan katılan Bakanlarla Heyetlerarası görüşmeye geçildi.

Akdağ, iki komşu ülkenin herkesten önce birbiriyle iletişim ve işbirliği içinde bulunmasının ve karşılıklı ihtiyaçların imkânlar nisbetinde kendi aralarında karşılanmasının öneminden hareketle IKYB yönetimine sağlık hizmeti sunumunda sağlık alanında desteğin artırarak sürdürüleceğini, ilaç, aşı ve tıbbi malzeme temini ile hasta tedavilerinde işbirliğinin daha ileri bir seviyeye taşınabileceğini belirtti.  

içerik_erbil_2.jpg

içerik_erbil_3.jpgGüncelleme Tarihi: 08/01/2017