ANA SAYFA

Eskişehir Şehir Hastanesi İçin İmzalar Atıldı

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/10/2016


Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Eskişehir Şehir Hastanesi için iki banka tarafından sağlanan proje finans anlaşmasının imza törenine katıldı.

“Toplamda 14 bin yatağa ulaşacağız”

Bakan Akdağ, imza töreninde yaptığı konuşmada, şuana kadar 18 projenin sözleşmelerinin yapıldığını kaydederek, "Toplamda 18 yatırımın bedeli 19 milyar 928 milyon TL. 8 milyon 262 bin metrekare kapalı alan yapılacak. 27 bin 911 yatak sözleşmesi tamamlanan hastaneler bu kapasitelere sahip olacak. Önümüzde sözleşme bekleyen hastanelerimiz var. Bunlarla birlikte toplamda 41 bin yatağa ulaşacağız" dedi.

"Terör örgütlerinin emelleri boşa"

Türkiye’de yapılan yatırımlara değinen ve terör örgütlerinin buna yönelik eylemlerine vurgu yapan Bakan Akdağ, "Türkiye üzerinde başta bu hain çete FETÖ terör örgütünün oynadığı oyunlar olmak üzere, terör örgütlerinin emelleri; sanki Türk ekonomisini geriye gidiyormuş gibi gösterme çabaları, aslında bu toplantıda ve benzeri toplantılarda tamamen çürütülmüş oluyor. Sonuçta büyük bir sermayeyi bankalar özel sektöre veriyorlar. Bu sermaye ile biz Türkiye’de büyük yatırımlar yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

"10 kilo vermeye karar verdim"

Bakan Akdağ, son günlerde dillendirdiği sağlıklı yaşam ve form grafiği ile ilgili de konuştu. Akdağ, kendisine yöneltilen bir soruya, "Ben hiç de formunda değilim. Bunu itiraf ediyorum. Daha öncede itiraf ettim. 10 kilo vermeye karar verdim. 4 ay içerisinde 10 kilo vereceğim. Verilebileceğini topluma göstermem lazım. Bunu önce kendi sağlığım için yapıyorum" diye konuştu.