BURADASINIZ:
ANA SAYFA

Bakan Demircan TOBB Üniversitesi Teknoloji Merkezini ziyaret etti

GÜNCELLENME TARİHİ : 24/08/2017Sağlık Bakanı Ahmet Demircan TOBB Üniversitesi Teknoloji Merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Merkezdeki laboratuvarları gezen Bakan Demircan'a, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da eşlik etti. 

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demircan, "TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun bu ziyarette bize sunduğu laboratuar fotoğrafından övünç duyduk. Türkiye gerçekten önemli bir mesafe katetmiş. Bu laboratuvarlarda Sağlık Bakanlığı olarak Türkiye'de tüketilen tıbbi ihtiyaç malzemelerinin, cerrahi aletlerin ve cihazların kalibrasyon testlerinin yapılabileceği bir laboratuvar gördük." dedi.

İlerleyen günlerde Türkiye'de tüketilen tıbbi ihtiyaç malzemelerinin standardizasyonu konusunda birlikte çalışmak için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten Bakan Demircan, "Amacımız Türkiye'deki cerrahi aletlerin, cihazların, tüketim malzemelerinin yerlileşmesini sağlamak. Biz artık kendi tüketimimizi üretmeli ve aynı zamanda dışarıya ihraç imkanlarını araştırmalıyız. Sağlıkta önemli adımlar atıldı, bu adımları devam ettirmek istiyoruz. Sağlık hizmetlerindeki gelişmelerin yeni aşaması olan Şehir Hastaneleri'nin donanımlarını yerli üretimle karşılamak istiyoruz. Sağlık standardımızın gelişmesini kendi üretimimizle yapmak istiyoruz. Bu çalışmalar için bu ziyareti yaptık" şeklinde konuştu.