ANA SAYFA

Erzurum Köprüköy'e Yeni Hastane Müjdesi

GÜNCELLENME TARİHİ : 20/03/2017
köprüköy_icerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, referandum çalışmaları kapsamında Erzurum’da çalışmalara başladı.

Bakan Akdağ, Erzurum Köprüköy’de ilçe hastanesini ziyaret etti ve hastane çalışanlarını tek tek selamlayarak sorunlarını dinledi.

Hastanenin poliklinik, acil servis ve doktor odalarını gezen Akdağ, hastanenin eksiklerini not aldırarak, kısa sürede giderilmesi talimatını verdi.

Akdağ, hastane ziyareti sırasında dikkatini çeken aşı saklama dolabı hakkında da gazetecilere bilgi verdi.

Akdağ, "Türkiye'de herhangi bir aşı saklama dolabının derecesi eğer aşıya zarar verecek seviyede değişirse, düşerse biz onu merkezden biliyoruz. Türkiye'nin bu sistemi bütün dünyaya şimdi örnek oluyor. Bugün Erzurum'un Köprüköy ilçesindeyiz, yine bir aşı saklama dolabımız var" ifadelerini kullandı.

İlçeye yeni hastane müjdesi

Akdağ, hastane ziyareti sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2007'de başka bir binayı hastaneye dönüştürdüklerini söyledi.

O günün şartlarında aciliyet durumundan bu dönüşümü yaptıklarını ifade eden Akdağ, "Dolayısıyla bu hastanemiz bizim bugünkü vizyonumuza uygun değil. O gün ki şartlarda acil olarak bunu yapmıştık ve ihtiyacımızı görmüştük. Ama şimdi Köprüköy'e kendi büyüklüğünde güzel bir hastane yapacağız" dedi.

Akdağ, hastane çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra beraberindeki heyet ile Erzurum'a hareket etti.

köprüköy_icerik_2.jpg

  • galeri_1.jpg
  • galeri_2.jpg
  • galeri_3.jpg
  • galeri_4.jpg