ANA SAYFA

Bakan Müezzinoğlu, Kahramanmaraş'ta Ambulans Dağıtım Töreni'ne Katıldı

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/04/2016


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşun 96. yıl dönümü kutlamaları ve 101 ambulansın dağıtım töreni için Kahramanmaraş’a gitti.

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşun 96. yıl dönümü Müftülük Meydanı'nda düzenlenen coşkulu bir törenle kutlandı. Kutlamalar, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve yüzlerce vatandaşın katıldığı geçit töreninin ardından sona erdi.

“Ayrıştıran, çatıştıran ve hainlik yapanlara prim vermeyelim”

Bakan Müezzinoğlu, ambulans dağıtım töreninde, "Yeter ki fitneye fesada izin vermeyelim. Ayrıştıran, çatıştıran ve hainlik yapanlara prim vermeyelim" diye konuştu.

İdil’de, bir ambulansın bir hastanın Batman'a sevki dönüşü mazot ihtiyacını karşılamak üzere 11.30 sıralarında saldırıya uğradığını belirten Bakan Müezzinoğlu, "Yaklaşık 10 el ateş edildi ambulansımıza. Ve hedef gözeterek ateş edildi. Ambulans ekibimiz hızla olay yerinden çıktı. Ama dikiz aynasından ekibimiz şunu gördü; arkada sivil bir yaralı var. Ve hemen yine döndü arkadaki o sivil yaralıyı ateş ortamından bile aldı ve hastaneye götürdü. Bu hainlere bu millet hesabı soracaktır. Kahramanmaraş ruhu, Cizre’de de, Diyarbakır’da, Silopi’de de Türkiye’nin her köşesinde bu ruh yaşayacak ve geleceğe yürüyecektir" dedi.

Konuşmaların ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve tören heyeti, 16 ilde kullanılması için 101 ambulansın kontak anahtarını şoförlerine takdim etti.

Tören, Suriye’de Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan 46 adet yardımın TIR’ının dualar eşliğinde gönderilmesiyle sona erdi.