ANA SAYFA

Müezzinoğlu, Bölge Değerlendirme Toplantısı İçin Gaziantep'teydi

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/04/2016


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gaziantep ve bölgenin 5 ilinin sağlık sorunlarını değerlendirmek için yapılacak toplantılara katılmak üzere Gaziantep’e gitti.

Gaziantep, Kilis, Hatay, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ı kapsayacak şekilde Suriyeli mültecilerle ilgili Bölge Değerlendirme toplantısına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, mültecilerin sayıları konusunda bilgi verdi.

Müezzinoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sağlık hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı olarak 24 saat sağlık hizmetini Türkiye'nin her köşesinde her vatandaşa vermeye çalıştıklarını ifade eden Müezzinoğlu, "Özellikle o bölgede teyakkuz halinde çalışıyoruz. Biz ne pahasına olursa olsun sağlık hizmeti sunumunda evrensel sağlık hizmeti sunum değerlerinden uzaklaşmadan sağlık hizmeti sunucusu arkadaşlarımızın can güvenliği olduğu her ortamda 1 dakika aksamadan her türlü hizmeti vermeye duyarlılığını gösteriyoruz." diye konuştu.

Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlık personellerimiz, Türkiye’nin hangi noktasında olursa olsun, karşılığını maddi bir ölçekle alabildikleri kanaatinde değilim. Bölgedeki hizmet sunan arkadaşlarımızın farklı boyutta sıkıntıları var onun için de bütün bunları samimiyetle meslek duyarlılığıyla aşmaya devam edeceğiz. Bu fedakârlıkları maddi karşılıklarla ölçmek ve maddi karşılıklarla karşılıyoruz demeyi de açıkçası doğru bulmuyoruz.”

Toplantı daha sonra basın kapalı devam etti.