ANA SAYFA

“Meslek Hastalıkları Uzmanlığının ve Bilimsel Kapasitesinin Güçlendirilmesi” Açılış Programı

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/04/2016


Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun çalışan sağlığı konusunda uzmanlık ve bilimsel kapasitesini güçlendirmeye yönelik kabul edilmiş H2020 projesi hayata geçirildi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Doç Dr. Mustafa Kemal Başaralı, Hollanda Büyükelçisi Cornelis Van Rij, Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau ve ilgili Bakanlık temsilcileri, sendika ve dernek temsilcilerinin katıldığı açılış töreni Ankara’da gerçekleştirildi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun koordinasyonunda, Hollanda ve Belçika ortaklığı ile Avrupa Komisyonu Horizon2020 programı desteğinde sürdürülecek olan “Meslek Hastalıkları Uzmanlığının ve Bilimsel Kapasitesinin Güçlendirilmesi” projesi 3 yıl sürecek.

Meslek hastalıklarının önlenmesinin amaçlandığı proje çerçevesinde, mesleki hastalıkların sahada araştırılması ve çözüme yönelik eğitimler gerçekleştirilecek.

Hollanda’dan VUMC Üniversitesi ve Belçika’dan Gent Üniversitesinin ortak olarak katılacağı bu projeye Hollanda’nın inovasyon alanında hizmet veren TNO Bilimsel Araştırmalar Kurumu adlı kuruluşu destek olacaktır.