ANA SAYFA

Bakan Müezzinoğlu, 2016 Yılının İlk Bebeğini Karşıladı

GÜNCELLENME TARİHİ : 17/10/2017Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doğan 2016 yılının ilk bebeğini ziyaret etti. Fazlı ve Nazlı Dodurga çiftinin üçüncü çocukları olan Zehra Bebek, 3 kilo 280 gram ağırlığında dünyaya geldi. Baba ve anneyi tebrik eden Müezzinoğlu, bebeğe altın taktı.

“Ömrü, bahtı inşallah Aylan ve Miray bebeğe benzemez”

Müezzinoğlu, yeni yılın ilk bebeğinin ömrünün ve kaderinin kaybettiğimiz Aylan ve Miray bebeğe benzememesi temennisinde bulunarak 'Ailesine, annesine, babasına tüm kardeşleriyle birlikte hayırlı olsun, bereket getirsin. Ömürleri ve bahtları inşallah Aylan bebeğe benzemez. İnşallah Miray bebeğe benzemez. Arzu ediyoruz ki  daha çok barışın, daha çok kardeşliğin hakim olduğu süreçlere 2016 yılının vesile olmasını temenni ediyoruz. Bugün ülkemizde, bölgemizde en çok huzura, barışa, kardeşliğe, en çok ta insanlık vicdanına ihtiyacımız var. Bütün bu temenniler inşallah kardeşliğe vesile olur. Zehra bebeğin ömrü uzun, bahtı açık olsun diyorum. Ailesiyle birlikte sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum' dedi.

Bakan Müezzinoğlu yeni doğmuş Asiye bebeği de ziyaret etti. Annesi Kezban hanıma geçmiş olsun diyerek bebeği kucağına alıp sevdi.

Hemşirelerle çay içti

Müezzinoğlu yeni yılın ilk bebeğini ziyaret ettikten sonra hemşirelerin yeni yılını kutladı. Hemşirelere kırmızı gül verdikten sonra onlarla oturup çay içti. Sağlık çalışanlarının özveri ve fedakârlıkla çalıştıklarını belirten Müezzinoğlu şunları söyledi: 'Sağlık çalışanımız yılbaşı, pazar demeden 7/24 olarak kesintisiz hizmetinin başında. Şifa dağıtıyor, dertlere derman olmaya çalışıyor ama en güzeli özellikle hemşire arkadaşlarda devamlı güler yüzlü olmaları. Hastalarda en çok bundan mutlu oluyorlar'