ANA SAYFA

Mehmet Müezzinoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayımladı

GÜNCELLENME TARİHİ : 17/10/2017

 

 

                                     SAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU’NUN

                                            29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin 92. yıla ulaşmasının milletçe mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde Dünyaya örnek bir kurtuluş destanı sonrasında adeta küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti 92 yaşında…

Adını tarihe altın harflerle yazdırmış milletimiz, her buhranın üstesinden gelmeyi başarmış ve her defasında dünya sahnesinde hak ettiği yerini almıştır.

Geçen yıllar ülkemiz için kolay olmadı. İçte ve dışta güçlü engellerle karşılaştık, büyük mücadeleler verdik. Bugün de terörle ve farklı senaryolarla ülkemizin önüne setler çekilmeye çalışılıyor. Ancak bu büyük milletin cesareti, feraseti, mücadele arzusu en önemlisi de birlikteliği ülkemizin önündeki engelleri bir bir aşmamızı sağladı. Birlik oldukça, kenetlendikçe büyüdük; büyüdükçe kazandık. Bundan sonra da öyle olacaktır.

Sağlıkta büyük dönüşümler yaşadık. Ülkemizde ilkel şartlarda hizmet veren sağlık tesislerimizi yeniledik. Hizmet kalitesiyle donanımıyla nitelikli insan kaynağı ve en önemlisi sürdürülebilir finansmanıyla dünyaya örnek bir sağlık sistemi oluşturduk.

Bu kazanımları asla yeterli görmüyoruz.  Önümüzde 2023 Vizyonu gibi büyük bir ideal, yepyeni hedefler var. 8 yıl sonra, Cumhuriyetimizin 100. yılında aynı karalılıkla aynı azimle devam ederek ülkemizi çok daha iyi noktalara getireceğiz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesileyle güçlü demokrasimizin en önemli unsurlarından biri olan 1 Kasım Genel Seçimlerinin huzurlu bir ortamda gerçekleşmesini de temenni ediyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi ve istiklal uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                            Dr. Mehmet Müezzinoğlu

                                                      T.C. Sağlık Bakanı