ANA SAYFA

Bakan Müezzinoğlu, İstanbul'da Çatalca Devlet Hastanesi ve Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin Açılış Törenlerine Katıldı

GÜNCELLENME TARİHİ : 17/10/2017Çatalca Devlet Hastanesi'nin açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve ilçe kaymakamı İnci Sezer Becel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu burada bir konuşma yaptı.

Törende konuşan Müezzinoğlu, “Ben burada bugün 100 yatak kapasiteli bu Çatalcamızın son derece modern hastanesini yeni doğan yoğu bakımlarıyla, yetişkin yoğun bakımlarıyla, diyaliz merkezleriyle, emarı, tomografisiyle, dansitometresiyle, kemnik dansimetresiyle eskiden kemik dansimetresi ancak özele para ödeyerek bulurdunuz. Şimdi diyoruz ki özelde ne varsa değil özelden daha iyi olacak bizim hastanelerimiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından protokolde yer alan isimlerle birlikte Bakan Müezzinoğlu kurdele keserek hastanenin açılışını yaptı, ardından hastaneyi gezdiler.

Bakan Müezzinoğlu ardından Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Hastane açılışının ardından konuşan Bakan Müezzinoğlu tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu. Yaklaşık 14 milyon 500 bin liralık yatırımla hayata geçen merkezde 70’i diş hekimi olmak üzere 241 personelin görev yapması planlanıyor.

24 saat acil servis hizmeti bulunan Sultangazi Ağız Diş Sağlığı Merkezi, engelli vatandaşlara yönelik genel anestezi altında diş tedavisi hizmeti de verecek. Bir modern ameliyathane, iki cerrahi odası, üç hasta yatak odası ve diş protez laboratuvarının bulunduğu merkezde tüm birimlerin kullanılmasına başlanması ile günlük 1000 kişiye hizmet sunabilecek.