ANA SAYFA

Bakan Akdağ, 14 Mart Tıp Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

GÜNCELLENME TARİHİ : 14/03/2017

Bugün 14 Mart,sağlık camiamızın gurur günü, bayramı.

Hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. 
Dün olduğu gibi bugün de ülkemiz, FETÖ başta olmak üzere çeşitli terör örgütleri ve çeşitli yöntemler kullanılarak işgal edilmek istendi. Kahraman milletimiz, yine dün olduğu gibi kenetlenerek, tek yürek olarak bu hain girişimlere siper oldu istiklali, istikbali için neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiş oldu.

İşte böylesine büyük bir millete hizmet etmek, yaralara deva olmak; zamanı geldiğinde silahını alarak cephelere koşmak gibi onurlu bir mazisi var sağlık çalışanlarımızın… Çanakkale’de, kurtuluş savaşında en ön saflarda nasıl yer aldıysa 15 Temmuz hain girişimde de gerek sokaklarda, meydanlarda gerekse hastanelere koşarak acillerde vatan ve insan sevgisini mesleğinin erdemi ile harmanlayarak örnek bir tavır sergiledi.

Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz demeden insanımıza hizmet ediyoruz. Ülkemizi sağlıkta gelişmiş ülkeler seviyesine getiren dönüşüm de en önemli unsuru sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir. İnşallah sağlıkta dönüşümün ikinci fazı dediğimiz hamleyi de ülkemiz milletimiz için hep birlikte, el ele gerçekleştireceğiz. 

Bir hekim olarak, içinizden biri olarak sizlerle ne kadar övünsem ne kadar gururlansam azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için Ülkem adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum.Prof. Dr. Recep Akdağ
   T.C. Sağlık Bakanı