ANA SAYFA

Akdağ, Trabzon'u Ziyaret Etti

GÜNCELLENME TARİHİ : 05/03/2017
trabzon_içerik_1.jpg

Trabzon’da düzenlenen toplantıya Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta, Salih Cora, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sağlık kurumları yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Toplantıda konuşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, sağlıkta memnuniyeti artırmak için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Bakan Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Herkes Türkiye sağlıkta dönüşüm programının başarısından bahsediyor. Allah’a şükürler olsun iktidara geldiği zaman sağlıkta vatandaşın memnuniyeti yüzde 39 idi. Sizlerin gayreti çabanızla ortaya konan büyük proje gerçekleşti ve bugün milletimiz sağlıktan yüzde 75-76 oranında memnun. Biz bununla yetinmiyoruz. Biz önümüze yüzde 80 hedefini koyduk. Bunun zor olduğunu da biliyoruz. Yüzde 39’dan yüzde 75 memnuniyete çıkmak nasıl çok kolay değil ise şimdi yüzde 75’den yüzde 80’in üzerine çıkmak en az onun kadar zor. Çünkü artık işin en önemli yerindeyiz. Vatandaşa çok daha kaliteli hizmet takdim etmenin, vatandaşın taleplerini en doğru biçimde bilimsel olarak konfor olarak yerine getirmenin dönemi içindeyiz ki bu kolay bir iş değil. Önümüzde yapacak çok iş var" dedi.

"Türkiye’nin koşarak yoluna devam etmesi lazım"

Yeni sistemle Türkiye’nin koşarak yoluna devam edeceğini kaydeden Bakan Akdağ, “Neden yeni bir sistem? Artık koşmamız lazım. Şimdi artık Türkiye’nin koşarak yoluna devam etmesi lazım. Aksi takdirde bu çok özlediğimiz muasır medeniyetin üzerine çıkma şansımız yok” dedi.

Konuşmasında Trabzon’a yapılması planlanan şehir hastanesiyle ilgili görüşlerini dile getiren Bakan Akdağ, “Allah’ın izniyle Trabzon Şehir Hastanesini Akyazı’da mükemmel bir eser olarak Trabzonlularımıza kazandıracağız. Trabzon’da mesele futbol olduğu zaman, stadyum olduğu zaman onla yarışmak zordur ama işte şimdi o hodri meydan diyorum. O hastaneyi yapalım, stadyumla yarıştıracağız. Kesin büyüklüğünü söyleyemem ama muhtemelen 350 bin metrekare kapalı alan olan büyük külliye yapacağız. Orada yok yok olacak” ifadelerine yer verdi.

Bakan Akdağ daha sonra Trabzon Valiliğini ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret ettikten temaslarını sürdürdü.

trabzon_içerik_2.jpg

  • galeri_1.jpg
  • galeri_2.jpg
  • galeri_3.jpg
  • galeri_4.jpg
  • galeri_5.jpg
  • galeri_6.jpg
  • galeri_7.jpg
  • galeri_8.jpg
  • galeri_9.jpg
  • galeri_9_1.jpg