ANA SAYFA

Bakan Akdağ'ın Bayburt Ziyareti

GÜNCELLENME TARİHİ : 12/02/2017
bayburt_içerik_1.jpg

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, çeşitli programlara katılmak üzere Bayburt’a geldi.

Bakan Akdağ, ilk olarak Bayburt Valiliği’ne geldi. Valilik hizmet binası önünde düzenlenen karşılama törenin ardından Valilik hizmet binasına geçen Bakan Akdağ, burada Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali İsmail Ustaoğlu ve yanındaki heyetle valilik makamına geçti.

Bakan Akdağ, Bayburt’un çevre iller arasında önemli bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu kaydederek, Bayburt halkının sadece çalışkanlığıyla değil aynı zamanda milli ve manevi değerlere bağlılığıyla kendisini her zaman gösteren ve yaptığı işlerde muvaffak olan insanların olduğu güzel bir il olarak gördüğünü dile getirdi.

Bakanlar Kurulu’ndan çalışma arkadaşı olan Bayburt Milletvekili ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın, Milletvekili Şahap Kavcıoğlu’yla birlikte Bayburt’un gelişimi ve kalkınmasını daha da hızlandıracağını belirten Bakan Akdağ, “Malumunuz üzere 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri içerisinde daha önce de ifade ettiğim gibi Bayburt, Erzurum, Erzincan ve Gümüşhane bir birliktelik içerisinde inşallah kalkınmalarını devam ettirecekler. Bölgeye gelen ve gelmek isteyen birçok yatırımcı var. Nasıl ki geçtiğimiz 14 yıl içerisinde bu bölgenin geleceğini şekillendirecek devlet yatırımlarını bölgeye getirdiysek önümüzdeki birkaç yıl içerisinde ekonomik kalkınma açısından bu Cazibe Merkezleri programı bölgenin geleceğini yeniden şekillendirecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerinin devamında projesiyle kendisinin yakından ilgilendiği Bayburt’a yapılacak yeni devlet hastanesiyle ilgili konuşan Bakan Akdağ, “Mart ayı içerisinde hastanenin projesini bitirmiş olacağız. Yeni hastanenin projesinde bizzat bende çalışıyorum. Kendi tecrübelerimi o projeye katıyorum. Çünkü Bayburt’a gerçekten harika bir hastane yapmak istiyoruz” dedi.

Akdağ, kış şartlarının bölgede ağır geçmesi nedeniyle projenin iki yılda tamamlanmasını öngördüklerini bildirdi. Bu süre içerisinde Aydıntepe ve Demirözü ilçelerinde de Entegre Hastane projelerinin hayata geçirileceğini kaydeden Bakan Akdağ, “Bu bölgeler geçmişte sağlık hizmetlerini maalesef çok zayıf alıyordu. Basit bir ameliyat için Bayburt’tan, Gümüşhane’den kalkıp büyük bir şehre gitmek gerekiyordu. Erzurum’da dahil olmak üzere bir çok hizmeti alabilmek için Ankara ya da İstanbul’a gitmek gerekiyordu. Allah’a şükürler olsun artık bunlar tarihe karıştı. Şimdi biz bölgeyi kendine tamamen yeter hale getirmenin sevincini yaşıyoruz.”müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ gündeme ilişkin değerlendirmelerinin ardından Bayburt İl Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

bayburt_içerik_2.jpg

  • galeri1.jpg
  • galeri2.jpg
  • galeri3.jpg
  • galeri4.jpg
  • galeri5.jpg