ANA SAYFA

Bakanlarımız

GÜNCELLENME TARİHİ : 20/07/2017

 

SAĞLIK BAKANLARI VE GÖREV DÖNEMLERİ
 

Dr. Adnan ADIVAR
03.05.1920 - 10.03.1921

Dr. Refik SAYDAM
10.03.1921 - 20.12.1921

Dr. Rıza NUR
24.12.1921 - 27.10.1923

Dr. Refik SAYDAM
30.10.1923 - 21.11.1924

Dr. Mazhar GERMEN
22.11.1924 - 03.03.1925

Dr. Refik SAYDAM
04.03.1925 - 25.10.1937

Dr. Hulusi ALATAŞ
25.10.1937 - 18.01.1945

Dr. Sadi KONUK
18.01.1945 - 05.08.1946

Dr. Behçet UZ
07.08.1946 - 10.06.1948

Dr. Kemalî BAYAZIT
10.06.1948 - 22.05.1950

Prof. Dr. N. Reşat BELGER
22.05.1950 - 19.09.1950

Dr. E. Hayri ÜSTÜNDAĞ
20.09.1950 - 17.05.1954

Dr. Behçet UZ
18.05.1954 - 09.12.1955

Dr. Nafiz KÖREZ
09.12.1955 - 25.11.1957

Dr. Lütfi KIRDAR
26.11.1957 - 27.05.1960

Prof. Dr. Nusret KARASU
27.05.1960 - 25.08.1960

Prof. Dr. Ragıp ÜNER
05.09.1960 - 20.11.1961

Dr. Suat SEREN
20.11.1961 - 26.06.1962

Dr. Yusuf AZİZOĞLU
26.06.1962 - 26.10.1963

Prof. Dr. Kerim GÖKAY
05.11.1963 - 26.12.1963

Dr. Kemal DEMİR
26.12.1963 - 20.02.1965

Dr. Faruk SÜKAN
22.02.1965 - 27.10.1965

Dr. Edip SOMUNCUOĞLU
27.10.1965 - 01.04.1967

Dr. Vedat Ali ÖZKAN
01.04.1967 - 12.03.1971

Prof .Dr. Türkan AKYOL
26.03.1971 - 13.12.1971

Dr. Cevdet AYKAN
13.12.1971 - 23.05.1972

Dr. Kemal DEMİR
23.05.1972 - 16.04.1973

Dr. Vefa TANIR
16.04.1973 - 26.01.1974

Dr. Selahattin CİZRELİOĞLU
26.01.1974 - 18.11.1974

Dr. Kemal DEMİR
18.11.1974 - 18.04.1977

Dr. Vefa TANIR
18.04.1977 - 21.06.1977

Prof. Dr. Celal ERTUĞ
21.06.1977 - 21.07.1977

Av. Cengiz GÖKÇEK
21.07.1977 - 05.01.1978

Dr. Mete TAN
05.01.1978 - 12.11.1979

Dr. Münif İSLAMOĞLU
12.11.1979 - 11.09.1980

Prof. Dr. Necmi AYANOĞLU
22.09.1980 - 23.12.1981

Prof. Dr. Kaya KILIÇTURGAY
23.12.1981 - 13.12.1983

Mehmet AYDIN
13.12.1983 - 17.10.1986

Doç. Dr. Mustafa KALEMLİ
17.10.1986 - 21.12.1987

Bülent AKARCALI
21.12.1987 - 26.06.1988

 

 

 

Cemil ÇİÇEK
26.06.1988 - 06.07.1988

Ziraat Müh. Nihat KİTAPÇI
06.07.1988 - 31.03.1989

Halil ŞIVGIN (Hukukçu)
31.03.1989 - 23.06.1991

Dr. Yaşar ERYILMAZ
23.06.1991 - 20.11.1991

Dr. Yıldırım AKTUNA
20.11.1991 - 25.06.1993

Rıfat SERDAROĞLU
25.06.1993 - 28.11.1993
>
Ecz. Kazım DİNÇ
28.11.1993 - 15.08.1994

Dr. Doğan BARAN
15.08.1994 - 07.03.1996

Dr. Yıldırım AKTUNA
07.03.1996 - 26.04.1997
 

 

 

Nafiz KURT
30.04.1997 - 13.05.1997

Doç. Dr. İsmail KARAKUYU
13.05.1997 - 30.06.1997

Dr. Halil İbrahim ÖZSOY
30.06.1997 - 11.01.1999

Dr. Mustafa Güven KARAHAN
11.01.1999-29.05.1999

Doç. Dr. Osman DURMUŞ
29.05.1999-18.11.2002
 
Recep AKDAĞ 

Prof. Dr. Recep AKDAĞ
18.11.2002- 24.01.2013
 

Dr.Mehmet Müezzinoglu 

Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU
24.01.2013-25.05.2016
 
Recep AKDAĞ 

Prof. Dr. Recep AKDAĞ
25.05.2016-19.07.2017
 

 
                                                         Başlıksız-4.png

    Dr. Ahmet  DEMİRCAN
    19.07.2017-